Všestranná vodka - Stolový riad

Gastronomické zariadenie-

Stolovanie

Všestranná vodka

Pri slove vodka sa nám zrejme všetkým vybaví – Rusko – krajina, z ktorej tento obľúbený destilát pochádza. Nie tak celkom. Vlastne nevieme, kde vodka vznikla. K jej vzniku sa hlásia viaceré národy od Švédov cez Poliakov až k Rusom. Rusi patria k najväčším konzumentom vodky, a preto spájame vodku s Ruskom. 

Nemraziť!

Destilácia dodáva vodke charakteristickú chuť i obsah alkoholu. Čím viac vodku destilujete, tým vyššie percento alkoholu získate. Kvalitnejšie vodky sú destilované aj sedemkrát. Najčastejšie sa pije čistá a zachladená vodka. Pozor, častou chybou býva, že  vodku zamrazíme, chuť vodky je takto potlačená. Správna teplota by mala byť +/- 8°C. Takisto môžete poháre na vodku zachladiť a vodku naliať do nich. Ak je čistá vodka na Vás silná, na trhu sú i ochutené varianty, ktoré zmiernia alkoholovú chuť. Cosmopolitan, populárny vďaka seriálu Sex v meste, odštartoval éru miešaných drinkov. Ak si chcete zaspomínať na horúce leto, spojenie pomarančového a brusnicového džúsu, broskyňového likéru a vodky v Sexe na pláži Vám spríjemnia chládne zimné večery. Postačia Vám vysoké pohare na vodu, ľad, pomaranč a spomínané suroviny.

Obľúbené spojenie s kaviárom

Ak večeriate slané ryby, lososa, či ste si dopriali kaviár, poháre na vodku by na stole nemali chýbať. Takisto sa hodí k mäsovým výrobkom, ba dokonca tepelne upravenej zelenine. Vďaka svojej jemnej chuti je vhodná k širokému množstvu jedál. Chystáte veľkú párty a vodka nebude chýbať? Pripravte si aj pohare na vodu a Vaše ráno bude znesiteľnejšie. Vodka je alkohol, ktorý sa pije na ex. Ak nie ste Rusom telom i dušou, radšej zapite vodku čistou vodou. Ostanete dlhšie ‘nažive’. Poháre na vodu sa Vám zídu aj pri prípave známej Krvavej Mary – spojenia vodky, paradajkového džúsu, worcestrovej omáčky, tabasca a ďalších dochucovadiel. Poháre na vodu s hotovým koktejlom dekorujte čerstvými zelerovými listami, olivami, či krevetami. 

Majte vždy fľašu kvalitnej vodky v zásobe. Je to nápoj všestranný, preto uspokojíte chuťové bunky každého konzumenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *