Kúsok Kuby hneď za rohom - Stolový riad

Gastronómia-

Okuliare

Kúsok Kuby hneď za rohom

V lete si občas zájdeme s priateľmi na drink. Máme obľúbený bar, ktorý nesie názov slávnej kubánskej pláže. Tomu je prispôsobený i interiér, dekorácie aj záhradná terasa. Tento bar je mojím favoritom preto, lebo je to koktejlový bar. 

Profesionálov v sebe nezaprú

Fascinuje ma, že niekto je schopný naučiť sa s fľašami, šejkrami a pohármi také veci, že zatajíte dych. Veľmi oceňujem, že personál je pri výbere nápoja nápomocný. Spýtajú sa na Vašu predstavu, čo máte radi. Sladké? Horké? Bublinkové? S alkoholom alebo bez? Ovocné alebo korenisté? Vedia Vám vyskladať nápoj podľa Vašich predstáv, a to pre mňa znamená, že sú dobrí v tom, čo robia. Vyznajú sa, sú to profíci. Sedieť v takomto bare dokážete hodiny. Nielen kvôli nápojom, ale kvôli atmosfére.

Sem tam niekto zanôti kubánsku pieseň, vyleštené poháre na koktejly čakajú akú lahôdku do nich barmani nalejú, fľaše s alkoholom sú poukladané na policiach so zrkadlom a ich odlesky sa miešajú so svetlami sviečok na stoloch. Šarmantní barmani v čiernom vyhadzujú poháre na koktejly do vzduchu, so šejkrom urobia pár sált a ešte sa s Vami stihnú porozprávať či obdariť Vás úsmevom. Podľa mňa majú nadprirodzené schopnosti. Takúto prácu musíte milovať. Nedá sa to robiť len tak, bez citu. 

Už sa teším ako tam opäť v lete zavítam aj s partiou priateľov. Ale pozor, koktejly sú zradný nápoj. Chcete vyskúšať rôzne kombinácie a alkohol v nich cítite len letmo. Môžete ostať nemilo prekvapení čo s Vami urobí pár drinkov. Moje rada znie: ‘S mierou, radšej častejšie’. Takýto zvyk si zaiste obľúbite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *