Upracte si v kuchyni - Stolový riad

Gastronómia-

Gastronomické zariadenie

Upracte si v kuchyni

Dnes si prídu na svoje skôr kreatívne gazdinky než profesionáli – u nich v kuchyni má všetko svoje miesto. Ale čo doma? Nakopili sa Vám v komore poháre na zaváranie? Ak sa nechystáte zavárať pre celú ulicu, môžete ich využiť v domácnosti aj inak. Poháre na zaváranie majú všestranné využitie.

Môžete ich použiť na uskladnenie cestovín, múky, cereálií a iných suchých surovín. Poháre si vyzdobte, použite nalepovacie štítky alebo písmená. Nastriekajte ich farbou, ktorá sa hodí k zariadeniu Vašej kuchyne a máte miesto pre varešky, príbory, metličky a iné kuchynské pomôcky. Nainštalujte na poháre na zaváranie pumpu a máte dávkovač mydla alebo saponátu. Výborne poslúžia i na uskladnenie cukroviniek pre deti, dávkovače omáčok, kečupu a horčice.

Nekonečné využitie

Máte neporiadok v koreninách? Malé sáčky s koreninami sa ľahko rozsypú a neprehľadne sa skladujú. Poháre sklenené Vám pomôžu koreniny roztriediť a pri varení už viac nebudete strácať nervy.

Káva, strukoviny, soľ, cukor, oriešky – to všetko môže byť poruke a vyzerať štýlovo. 

Vytvoríte z nich vázy či sviečky. Dajú sa namaľovať, nastriekať sprejmi, namaľovať farbou, polepiť. Všetky drobnosti vo Vašej domácnosti nájdu svoje miesto. 

Poháre sklenené sú na celý život – ak ich samozrejme nerozbijete. Nezaťažujete životné prostredie, dajú sa vždy vrátiť do pôvodného stavu a zvoliť nový dekor a využitie. Dajte zbohom plastovým dózam. Sklo sa udržiava hygienicky čisté jednoduchšie než plast, a to je dobré aj pre Vaše zdravie. Neváhajte, vytiahnite krabicu plnú pohárov a dajte veciam nové miesto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *