Ráno nesmie na stole chýbať ... - Stolový riad

Gastronomické zariadenie-

Stolovanie

Ráno nesmie na stole chýbať …

Káva. Mnohí si bez nej nevieme predstaviť ráno, vlastne celý deň. Kávičková pauza je pre nás momentom, keď nechceme byť vyrušovaní, alebo naopak, radi posedíme s priateľmi a preberieme klebety či obchodné záležitosti. Ísť ‘na kávu’ sa stalo súčasťou našich životov. Pri prechádzke mestom miniete hneď niekoľko kaviarní a radi sa pretŕčame aj vo ‘výkladoch’ presklených kaviarní v nákupných centrách. Kávičkovanie je jednoducho veľmi obľúbené.

Nie je kávičkár ako kávičkár

Ak si varíte doma instantnú kávu do pol litrového pohára, nenazývala by som sa kávičkárom. Praví kávičkári sa vyznajú. Odlišnosti v odrodách, kyslosť, spôsob pestovania a zberu, praženie kávy, hrúbka mletia a mnohé iné faktory ovplyvnia čím Váš deň začnete. Vôbec to nie je také jednoznačné ako sa môže na prvý pohľad zdať. Zoberte si len nespočetné množstvo rôznych druhov káv a ich prípravu – cappuccino, americano či ristretto? AeroPress, FrenchPress, filtrovaná alebo pripravená v kávovare? Nebuďte len obyčajným konzumentom. Nahliadnite do sveta kávy a nájdite si takú, ktorá sa k Vám hodí najviac.

Urobte z kávy zážitok i pôžitok. Prvým krokom je výber kvalitnej kávy. Vyskúšajte rôzne druhy prípravy kávy a nájdite pre Vás ten pravý. A ako dokonalú bodku si vyberte nápadité pohare na kavu správnej veľkosti. Zabudnite na veľké čajové šálky. Populárnymi sa stali termo pohare na kavu, ktoré udržia Váš nápoj dlhšie teplý a dizajnom Vás tiež nesklamú. Predajcovia ponúkajú i hrubostenné poháre na espresso či latte. 

Verte, že ak venuje svoj čas aj kávičkárstvu a nielen kávičkovaniu, pozvanie na kávu nadobudne nový rozmer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *